Festyn 2019

8 czerwca, w sobotnie popołudnie, już osiemnasty raz spotkaliśmy się na festynie szkolnym. Tegoroczne hasło „Damy serca i waleczni rycerze” znakomicie wprowadziło nas w klimat wspólnej biesiady rodzinnej. Średniowieczne budowle, przemarsz sztandarów rycerskich, strzelanie z łuku oraz przyjazd króla Marka - to tylko niektóre atrakcje tego niecodziennego spotkania.

Sobotni festyn zgromadził całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów oraz licznie przybyłych gości. Uroczystość zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz lokalnych i państwowych, mi.in. były Prezydent Bielska – Białej, p. Jacek Krywult, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielska - Białej, p. Przemysław Drabek, radny Maksymilian Pryga, Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki, p. Ryszard Radwan,

oraz proboszcz Parafii Opatrzności Bożej, ks. Andrzej Mojżeszko.

Sobotnia impreza obfitowała w liczne zabawy i konkursy. Biesiadnicy mogli podziwiać występy naszych najmłodszych uczniów w spektaklu „Stworzenie świata po góralsku”, przedstawienie dzieci z zaprzyjaźnionego Katolickiego Przedszkola im. Świętej Rodziny „Serduszko”, tańce towarzyskie i rycerskie, a także poćwiczyć pod czujnym okiem trenerki personalnej, p. Joanny Herok. Ponadto można było obejrzeć trójwymiarowe puzzle, oryginalne przedmioty wykonane z równie oryginalnych tworzyw, skorzystać z fantazyjnych usług fryzjerskich i kosmetycznych, odwiedzić ogródek Matki Franciszki, a także sprawdzić swe umiejętności w harcerskiej szkole survivalowej. Dla tych zaś, którzy uwielbiają rywalizację, przygotowano emocjonujące rozgrywki sportowe.

Na spragnionych wrażeń kulinarnych czekał bufet sałatkowy, stoisko z pysznymi wypiekami, potrawy z grilla, a także przetwory przygotowane przez nauczycieli. Słowem, stoły uginały się od przysmaków. Nie zabrakło też  - rzecz jasna – oczekiwanej przez wszystkich loterii fantowej. Uczestnicy mogli wylosować m.in.: rowery, voucher uprawniający do bezpłatnego semestru kursu języka angielskiego, torbę do przenoszenia aparatów i kamer, etui na laptopy, słuchawki, głośnik, portfel, wizytownik i wiele innych cennych nagród.

Festyn jest czasem nie tylko wspólnej zabawy, ale nade wszystko okazją do wsparcia najbardziej potrzebujących – podopiecznych  Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej oraz chorego wnuczka jednej z pracownic szkoły. Natomiast  dochód z tegorocznej biesiady zostanie przeznaczony na budowę parkingu szkolnego.

W tym miejscu pragniemy docenić pracę i zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy cieszyć się swoją obecnością, dzieląc się pasją, życzliwością, otwartością serc i wiarą.

Bóg zapłać!

Czytany 328 razy

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top