Kolejny raz zasiedliśmy przy wigilijnym stole

„Stanął Anioł pośród nas
Kolędować z nami chce
Dziś się zaczął liczyć czas
Dziś nadzieja rodzi się”

21 grudnia kolejny raz zasiedliśmy przy wigilijnym stole. Było ciepło, serdecznie, radośnie. Byliśmy razem, świętując zbliżające się narodziny Jezusa. Narodziny, które nadają sens naszemu życiu.

Po godz. 9.00 przedstawiciele Samorządu Szkolnego: Ania Kupczak i Mateusz Pysz uroczyście powitali dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne i licealistów. Podczas oficjalnej części spotkania Michał Pietraszko przeczytał Ewangelię wg św. Łukasza, a następnie Siostra Dyrektor przekazała piękne życzenia od Siostry Prowincjalnej i zaprosiła do wspólnej modlitwy.

Po modlitwie nadszedł długo oczekiwany moment dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Ta część uroczystości miała dla nas szczególny charakter, bowiem stanowiła wyraz bliskości, wzajemnej życzliwości i pojednania.

Podczas części artystycznej odbył się konkurs kolęd, w którym udział wzięły wszystkie klasy liceum. Wykonanie oceniało jury w składzie: p. Beata Wróbel, p. Aneta Gut – Sulima i p. Katarzyna Gucwa. Pierwsze miejsce przypadło klasie III B, drugie ex aequo zdobyły II A i III A, natomiast trzecie miejsce wywalczyła klasa II B. W tym roku zabrakło (niestety) kolędy w wykonaniu grona pedagogicznego. Oj, musimy się poprawić, musimy… Za to Antonina Romanowska i Dominika Szpaczek dały popis swoich umiejętności muzycznych!

Po wieczerzy odwiedził nas św. Mikołaj, który trochę przypominał Dawida Tabaka, ale… to z pewnością złudzenie. Święty przyniósł wór prezentów, bo  w tym roku byliśmy wyjątkowo grzeczni.

W imieniu całej społeczności liceum dziękujemy organizatorom i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania wigilijnego. Niechaj to wspólne dzieło rozgrzewa serca i jednoczy w duchu Najwyższej Miłości – Jezusa Chrystusa.

Z całego serca Bóg zapłać!

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pani Julia Szablowska.