Strona 1 z 2

Wczoraj czwartoklasiści, a dzisiaj tj. 18 października uczniowie klas 1 i 2 obejrzeli przedstawienie pt. "Ksiąga dżungli" w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej.

W dniu dzisiejszym tj. 17 października uczniowie klasy 4 obejrzeli przedstawienie pt. "Ksiąga dżungli" w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej.

16 października odbyła się uroczystośc Pasowanie na ucznia naszych najmłodszych Aniołków. Sami zobaczcie jacy piękni:)

W dniu 10 października 2018 roku klasy trzecie gimnazjum wraz z wychowawcami pojechały do Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince. Zwiedzanie rozpoczęli od Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu. Przechodząc przez bramę z napisem "Arbait macht frei" ("Praca czyni wolnym"), przez którą podczas II wojny światowej tysiące więźniów szło do niewolniczej pracy, a wracając bardzo często nieśli wyczerpanych, zmarłych z wysiłku czy chorych kolegów. Na dziedzińcu pomiędzy blokami numer 10 i 11 ujrzeli "ścianę śmierci"; ścianę, pod którą esesmani w latach 1941 -1943 rozstrzelali kilka tysięcy ludzi, wykonywali karę chłosty czy słupka.

Następnie udali się do Birkenau (Brzezinki), oddalonego o około 3 km od Oświęcimia obozu o powierzchni 140 ha, otoczonego drutem kolczastym pod napięciem.

Wyjazd miał na celu zapoznanie uczniów z historią obozu, którą do tej pory znali tylko z lekcji, a także ukazanie ogromu ludzkiego cierpienia.

W dniu 27 września nasza Szkoła Podstawowa brała pierwszy raz udział w zawodach czwartków lekkoatletycznych, gdzie  zdobyła 3 medale: Michała Lachowski I miejsce – bieg 60m oraz Lucjan Łuczkowski zdobył dwa medale II miejsce – bieg 60m oraz III w skok w dal.

Pozostali uczniowie biorący udział w zawodach to:

Klasa 4 SP - K. Potemba, K. Podolak, O. Perkanowski, N. Swatek, K. Klimczyński, A. Rzepecki;

Klasa 5 SP – A. Antończyk, J. Wrona, J. Łoboz, E. Kruczek, S. Pindel, M. Warzecha, M. Trzopek, A. Nowak, K. Podgórski, S. Wojciechowski;

Każdy z nich zdobył nowe doświadczenie w rywalizacji międzyszkolnej oraz świetnie się bawili kibicując sobie nawzajem.

Otrzęsiny klas 4 i 7 szkoły podstawowej w bieżącym roku szkolnym 2018/2019 wypadły 26 września. Imprezę zorganizowały uczennice z klasy 3d, który wszystko zaplanował, podzielił się obowiązkami i sprawnie poprowadził. Długo wyczekiwana była to impreza, a otrzęsiny starym zwyczajem muszą być!

Strona 1 z 2

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.