Strona 1 z 2

W dniu 10 października 2018 roku klasy trzecie gimnazjum wraz z wychowawcami pojechały do Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince. Zwiedzanie rozpoczęli od Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu. Przechodząc przez bramę z napisem "Arbait macht frei" ("Praca czyni wolnym"), przez którą podczas II wojny światowej tysiące więźniów szło do niewolniczej pracy, a wracając bardzo często nieśli wyczerpanych, zmarłych z wysiłku czy chorych kolegów. Na dziedzińcu pomiędzy blokami numer 10 i 11 ujrzeli "ścianę śmierci"; ścianę, pod którą esesmani w latach 1941 -1943 rozstrzelali kilka tysięcy ludzi, wykonywali karę chłosty czy słupka.

Następnie udali się do Birkenau (Brzezinki), oddalonego o około 3 km od Oświęcimia obozu o powierzchni 140 ha, otoczonego drutem kolczastym pod napięciem.

Wyjazd miał na celu zapoznanie uczniów z historią obozu, którą do tej pory znali tylko z lekcji, a także ukazanie ogromu ludzkiego cierpienia.

Październik jest wyjątkowym miesiącem, w którym każdy z nas prosi Maryję o Jej szczególne wstawiennictwo. Pragniemy razem z Siostrami ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, wspólnie odmówić (bądź wyśpiewać) różaniec. Zapraszamy Was, nasi drodzy uczniowie, byście wraz ze swoimi rodzinami, przybyli do kaplicy zakonnej (tam, gdzie odbywają się msze święte szkolne) na godzinę 17:30 w dniu 12 października (piątek) oraz 22 października (poniedziałek). Niech to będzie czas, w którym łaska Boża szczególnie nas umocni do stawiania czoła przeciwnościom i trudom codziennego życia oraz napełni radością, jaką daje poczucie wspólnoty.

W dniu 27 września nasza Szkoła Podstawowa brała pierwszy raz udział w zawodach czwartków lekkoatletycznych, gdzie  zdobyła 3 medale: Michała Lachowski I miejsce – bieg 60m oraz Lucjan Łuczkowski zdobył dwa medale II miejsce – bieg 60m oraz III w skok w dal.

Pozostali uczniowie biorący udział w zawodach to:

Klasa 4 SP - K. Potemba, K. Podolak, O. Perkanowski, N. Swatek, K. Klimczyński, A. Rzepecki;

Klasa 5 SP – A. Antończyk, J. Wrona, J. Łoboz, E. Kruczek, S. Pindel, M. Warzecha, M. Trzopek, A. Nowak, K. Podgórski, S. Wojciechowski;

Każdy z nich zdobył nowe doświadczenie w rywalizacji międzyszkolnej oraz świetnie się bawili kibicując sobie nawzajem.

Otrzęsiny klas 4 i 7 szkoły podstawowej w bieżącym roku szkolnym 2018/2019 wypadły 26 września. Imprezę zorganizowały uczennice z klasy 3d, który wszystko zaplanował, podzielił się obowiązkami i sprawnie poprowadził. Długo wyczekiwana była to impreza, a otrzęsiny starym zwyczajem muszą być!

W dniu wczorajszym tj.26 września odbył się Festiwal muzyczny w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie na sali gimnastycznej prezentowali wybrane przez siebie utwory muzyczne w różnych językach.

Strona 1 z 2

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.