Wielcy Polacy w drodze do Niepodległej

” Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości” /Ignacy Jan Paderewski/

11 listopada 1918 r. Państwo Polskie narodziło się na nowo, dlatego Sejm RP ustanowił 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ta wyjątkowa rocznica upamiętnia heroiczne postawy Polaków, ich hart ducha i głęboką wiarę. Dzięki niezłomności Ojców Narodu dziś cieszymy się wolną, niepodległą i suwerenną Ojczyzną.

Z tej okazji Liceum Ogólnokształcące Zgromadzenia Córek Bożej Miłości zorganizowało spotkanie z Panem Krzysztofem Chodorowskim, wieloletnim nauczycielem historii, a obecnie dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Władysława Jagiełły w Łodygowicach.

24 października w Domu Żołnierza w Bielsku – Białej uczniowie Szkoły Podstawowej i Liceum ZCBM wysłuchali wykładu „Wielcy Polacy w drodze do Niepodległej”. Na uroczystości gościli również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku – Białej oraz gimnazjaliści z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta w Czechowicach – Dziedzicach.

Podczas prelekcji młodzież miała okazję poznać sylwetki wybitnych Polaków, m.in.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Romualda Traugutta, św. Alberta Chmielowskiego, św. Rafała Kalinowskiego i Franciszka Stefczyka.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Krzysztofowi Chodorowskiemu za piękny i wartościowy wykład, który zainaugurował szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Mamy nadzieję, że rozbudzony w młodzieży duch patriotyzmu wyda w przyszłości dobre owoce.

Pragniemy również podziękować Siostrze Dyrektor, nauczycielom, uczniom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości.

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.