OTRZĘSINY 2018

Jeśli ktoś myślał, iż łatwo stać się pełnoprawnym uczniem Liceum ZCBM, był w wielkim błędzie... Dostanie się do wymarzonej szkoły to "pestka" w porównaniu z zadaniami, jakie czekały na pierwszoklasistów.

Już od samego początku trzeba było wysilić nie tylko umysł, ale także i mięśnie. Najpierw każdy, aby dotrzeć do swojej klasy na trzecim piętrze – uwaga! – musiał, czołgając się na kolanach, wyjść po schodach, gdyż w innym wypadku marny by był jego los. Obawiam się, że nikt by nie dotrwał kolejnych pięciu minut, w każdym razie z kobietą z pistoletem w ręku lepiej nie dyskutować. Żeby nie było tak pięknie, uczniowie starszych klas przygotowali przeróżne zadania, wyzwania, pytania związane ze szkołą i uczniami. Było to dla przykładu stworzenie budowli z książek lub odgadnięcie, kto korzysta ze szkolnego prysznica. Okazało się, że na pytania statystycznie lepiej odpowiadali uczniowie, którzy uczęszczali do naszego gimnazjum, jednak kreatywnością, pomysłowością oraz odwagą poszczycili się "przybysze z zewnątrz". Tak z nieoficjalnych informacji to… niektórzy nawet wiedzieli o szkole więcej, niż powinni i byli w takich jej zakątkach, że tylko pozazdrościć.

Tak więc ten czas pozwolił na zapoznanie się ze szkołą, samym sobą oraz nauczycielami, którzy z zaciekawieniem przyglądali się tym zmaganiom. Później chętne osoby mogły zostać na dyskotece, aby potańczyć, pobawić się lub po prostu porozmawiać.Tak się więc miały otrzęsiny klas pierwszych w roku szkolnym 2018/19, jeśli popatrzymy na nie z przymrużeniem oka ;)

Wrażeniami podzielił się Mateusz Pysz (I B)

Czytany 111 razy

Adres

Liceum Ogólnokształcące 
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
im.Franciszki Lechner
ul. Broniewskiego 13
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-24-09, 500 044 008 

 

 

Organ prowadzący

Prowincja Polska
Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
ul. Pędzichów 16
31-152 Kraków
tel. +48 12 633 75 00

RODO

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.

Administrator strony

Strona nie działa poprawnie zgłoś administratorowi: Agnieszka Danielec.

Top